Plavecké závody Kutnohorská vlnka 15.2. 2014

 

 15.2. 2014 jsme zúčastnili druhého ročníku plaveckých závodů handicapovaných sportovců. Kutnohorská vlnka 2014.

Budíček v 5.00 a odjezd v 5.30 byly velmi náročné, ale cestu jsem si zpříjemnili promítáním filmů z  letního tábora Hippies a pohádky Mrazík, kterou jsem sehráli na vánočním Jarmarku v Pluhově Žďáře. Za dvě hodinky jsme byli v Kutné Hoře, kde jsme dali obrovským rykem najevo, že nás jen tak lehce nedostanou a nedostali. Do vln bazénu se plavci vrhnuli s obrovským nasazením, neznaje strachu ze soupeřů. Snad nejkrásnější byla rozplavba 50m Znak, kde Arny Petráček svedl nelítostný souboj s Johnym Kešnarem, tribuny vřískaly střídavě AAArnyyy  - Johnyyyyy. Nakonec první plácnul na stěnu bazénu o cca jednu sekundu dříve Johny. Pro toho mladého plavce to byla obrovská zkušenost a hlavně zážitek a pro Arnyho příjemné zpestření jeho náročných tréninků na jeho vrcholové plavání :-)

 Johnymu jen radost zkazilo naše velmi neoblíbené přepočítávání výsledků na body, což našeho plavce odsunulo na druhé místo. Velké zklamání, ale snad příště pořadatel upraví vyhlašování a posuzování výsledků, tak aby plavci nejeli domů se smutkem.

Musím ale vyzvednout výkon všech našich plavců. Nedali soupeři nic zadarmo. I Tomáš Fiedler, který se po startu a po soku do vody začal točit na místě ( asi součást nějaké jeho show :-) ,) a přesto dokázal doplavat na druhém místě!!!

Dobrovolníci zase ukázali, že i bez velkého tréninku umí máknout a v polohové štafetě doplavali na druhém místě !!!!!!

  Po parádních výkonech, dobrý řízeček, jedno pivečko, kávička dezertíček. Slavností vyhlášení a převzetí cenných kovů se neobešlo bez našeho ryčení a tleskání všem bourákům z SK Kapři.

Cesta domů už tak poklidná nebyla. Prasklá hadice od topení nám cestu prodloužila o více jak hodinu. Pár km před J. Hradcem jedna srnečka těsně před autem vzápětí druhá do boku auta. Brrr, ale všechno bez úhony zvířete, nás i auta. :-))))

 Byl to den plný krásných sportvovních, emotivních  i trošku nepříjemných zážitků, ale stál za to. 

Díky Petře Hnátové a jejímu týmu z SK Aproba za dobře připravenou akci a snad příště bez přepočtů :-))))))))

Za SK Kapři 

Starý Kapr Ivan